פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן מהווה קו ראשון לטיפול בליקויים בתפקוד רצפת האגן, הנוצרים בעקבות הטיפולים השונים בסרטן הערמונית.

הטיפולים המוצעים לחולים עם סרטן הפרוסטטה הם: טיפול ניתוחי (RP/TURP), ברכיתרפיה, רדיותרפיה, cryotherapy , HIFU (high intensity focused ultrasound) ועוד.

שתי הבעיות העיקריות המתרחשות בעקבות טיפולים אלה הן:  LUTS (=, urgency, frequency, SUI, UUI  ו/או voiding difficulties) והפרעות בתפקוד הזקפתי.

שכיחות תופעת הUI לאחר ניתוח לכריתת הערמונית נע סביב 70%, תלוי בסוג הניתוח, אופן...

אני מניחה שאם את פה אז יתכן שאת סובלת מאי שליטה על שתן או כאב במגע מיני ואם את באמצע העשור הרביעי או החמישי לחייך יתכן שבעיות אלו נובעות מתנודתיות וירידה ברמת ההורמונים  שמתרחשת ב'גיל המעבר'.


נשים רבות לא מקשרות בין התסמינים שהן חוות לגיל ותופתעי לשמוע שלעיתים אף הרופאים לא.
מכיוון שאבחנה נכונה מובילה לטיפול מדויק ויעיל חשוב לעשות את הקשר בין מה שעובר עליך לגיל וזו הסיבה לכתיבת פוסט זה. תמצאי בו מידע לגבי השלבים השונים, תסמינים האופיניים לגיל ואפשרויות לטיפול.

תקופה זו, מתרחשת באמצע החיים, מכונה...

יולדת יקרה, מזל טוב לך ולבני משפחתך!

בתום ההריון והלידה ,מתחיל תהליך ההתאוששות של גופך. השלב הראשוני הוא משכב הלידה אשר מתחיל עם צאת השילייה ונמשך כ- 6 שבועות. בדף זה תמצאי הסבר לגבי השינויים הצפויים בגופך בעקבות ההריון והלידה וכיצד להתמודד עמם.

בתקופת ההריון עבר גופך שינויים רבים: יחד עם השינויים ההורמונליים, יציבתך השתנתה, משקל הגוף עלה, שרירי הבטן התארכו ונחלשו, ומפרקי האגן התרחבו על מנת לאפשר את יציאת התינוק.

במהלך הלידה, שרירי רצפת האגן והבטן חווים מאמץ אדיר, מה שעשוי לפגוע בתפקודה התקין של רצ...

אי שליטה בשתן היא בעיה מתסכלת ומביכה המובילה להגבלת הפעילויות היומיומיות.

למרות שאי שליטה בשתן הוא נושא שקשה לדבר עליו, זוהי תופעה נפוצה המשפיעה על מיליוני נשים וגברים בכל הגילאים ברחבי העולם. זוהי בעיה פיזיולוגית שעלולה להפוך במהרה לבעיה חברתית, כלכלית ונפשית באם אינה מטופלת.

סימפטומים נפוצים של הפרעה בשליטה בשתן הם: תדירות גבוהה של הטלת שתן, צורך עז ופתאומי להטיל שתן, התעוררות מספר פעמים במשך הלילה להטיל שתן ודליפת שתן לא רצונית.

שכיחות דליפת השתן אצל נשים הינו עד פי 3 מאשר בגברים. שיעור דליפת הש...

תחום בריאות האגן וקרקעית האגן מוכר יותר בקרב נשים. מטבע הדברים, נשים מודעות יותר לאזור זה לאורך שלבי חייהן בשל קיומו של המחזור החודשי, ההריון והלידה, תופעות גיל המעבר והבדיקות השגרתיות אצל רופא/ת הנשים. 

אולי זה מעט מפתיע, אבל גם לגברים יש רצפת אגן אשר חשובה לתפקוד תקין של הסוגרים, לשמירה על יציבה נכונה ולתפקוד מיני, בדיוק כמו אצל נשים. 


תופעות כמו דליפת שתן, עצירות כרונית, דלף של צואה/גזים וכאב או קושי בקיום יחסי מין שכיחות יותר בקרב נשים אך בהחלט קיימות גם בקרב גברים. למשל, דליפת שתן מתרחשת בקר...

אם את בהריון, את בטח מהרהרת כיצד לעבור אותו בצורה הטובה ביותר עבורך ועבור העובר הגדל ברחמך.

דעי שיש מה לעשות! ישנם כמובן גורמים שאינם בשליטתך כמו נתונים גנטיים, אילוצים שונים או מצבי חירום . לעומת זאת, ישנם גורמים רבים אשר ניתן לשליטתך כמו: ההכנה ללידה, תנועתיות במהלך הלידה והשיקום שלאחר הלידה.

יותר ויותר נשים יולדות היום מבקשות ללדת בניתוח קיסרי, ולא בגלל שהן חייבות, אלא רק כדי לשמור על חוזקה של רצפת האגן ועל מנת למנוע קרעים של הפרינאום, שינוי במבנה שלו או תופעות כמו דליפת שתן, צניחה של איברי האג...

                                              

הסיבה השכיחה ביותר לכאבים בעקב כף הרגל הינה plantar fasciitis או בשמה העממי "דורבן".
נהוג לחשוב כי הסיבה לכאב בעקב היא הדורבן- זיז עצם הנוצר באזור החיבור של הרצועה הפלנטרית אל עצם העקב- אך זו אינה הסיבה לכאב. למעשה, שחיקה וקרעים מיקרוסקופיים של רצועה זו הם הגורמים לכאב. בחלק מן המקרים ישנו גם תהליך דלקתי ברקמה, אך לא בכולם.


במצב רגיל מצל...

Please reload

זוהר כהן - קליניקה לפיזיותרפיה

רחוב הפועל המזרחי 10, כפר חסידים